Så svårt med sån stor sorg, att kunna se framåt.. den kommer som i vågor. I bland är vågorna skyhöga och jag vet att jag bara måste fortsätta simma, hålla huvudet ovanför vattenytan, inte låta mig själv dras för långt ner.. för vägen upp blir så otroligt lång. Jag vet att vågorna kommer minska, ändra form, sakta med säkert.. men det hjälper mig inte nu när dom är så höga. Det var ju Della som lärde oss att navigera i stormen som vårat liv var. Hur gör jag nu? Utan ledljus. Tomheten skaver i mig, det gör ont. Konstigt, att man fungerar utan ett av sina barn här.. konstigt hur livet fortgår och att en vardag finns utan henne hos mig. Även om jag känner att hon är där jag är, att hon finns i mig, runt omkring mig, i Davids bruna lockar, i Jullis vackra valnöts bruna ögon och i Dunis smilgropar och kluckande skratt. I blommor, i fåglar och i solkatter.. Så fattas hon mig så otroligt mycket. 😭🕊💭🤍
Puss Ditte
❤
❤️ tänker så på er i detta sorgliga och svåra många styrkekramar till er
Vill med kärlek skriva att jag är så ledsen för dig och familjen. Tänker på er och Della varje dag. Så svårt det är att mista sitt barn. Sån oerhörd sorg och saknad. Jag är säker på att Della finns med er på ett annat sätt nu, alltid!
Många varma kramar från en mamma som saknar sin son oändligt
Tänker på er❤️
Sov gott fina Della 🤍🕊🤍
Jag beklagar sorgen. 💔
Är så otroligt ledsen för er skull och tänker på er ♥️ Är otroligt tacksam att vi fått dela små glimtar av ert liv med Della. Er fina tjej som berört så mycket och som visat vikten av alla människors lika värde.
Kärlek till er alla Ditte <3
Finns verkligen inga ord att säga i en sådan situation.. 😔😔😔 jag beklagar zen enorma sorgen & tomheten & glödjer med samtidigt åt de fina åren & alla minnen ni fick tillsammans ❤
❤️❤️❤️ All kärlek till er ❤️❤️❤️
Men ojojoj… Finner inga ord…
Kärlek till dig och din familj!
Det er tungt å sørge
når man fortsatt og for alltid elsker.
Man kan ikke be vannet
glemme bølgene.
Man kan ikke be trærne
glemme vinden.
Man kan ikke be jorden
glemme vannet.
Noen ganger må man bare vente på
roligere sjø, på mildere vinder og på tryggere grunn under føttene…
DET kommer ❤️
Jeg har dere i tankene. 💫❤️
Fint ❤
Styrkekramar till er.😍
Så oerhört ledsamt, mitt hjärta brister!
Många, många varma kramar💓
❤
🤍
Rådjursögon vackra
Bruna mjuka lockar
Tar sig in i varje hjärta
En flicka som berör
Rådjursögon vackra
Bruna mjuka lockar
Du valde din alldeles egna familj
Du fick ett liv med kärlek
I dess renaste form
Tänk vilken tur
Att vi fick dig
Rådjursögon vackra
Bruna mjuka lockar
En stund på jorden
Att leva och att älska
Rådjursögon vackra
Bruna mjuka lockar
En liten flicka
Så älskad och så öm
Rådjursögon vackra
Bruna mjuka lockar
Du lämnade för tidigt
Nu är du fri
Rådjursögon vackra
Bruna mjuka lockar
En lillebror att älska
En lillebror att springa på ängarna med
Rådjursögon vackra
Bruna mjuka lockar
Stegen är lätta
Vandra vidare
Med avtryck på vår jord
<3 Beklagar så innerligt.
Många varma kramar till er alla ❤️