Redan fredag.. Duni och jag är hemma på fredagar. Vi har precis börjat med det nu efter inskolningen. Känns mysigt. Att få en extra dag tillsammans.
I morse kollade vi på Trolls i soffan. Duni skulle promt hålla Della i handen. ?
Så som ni ser var min morgon väldigt mysig. ❤️ vi tände ljus och åt en lång frukost.
Efter frukosten gick vi ut i skogen med Truls ???. När vi kom in igen gjorde jag lunch medans Duni och Della lekte med slime.
Nu sover Dunet, jag passar på att städa och dricka kaffe. Sen åker vi nog till mamma och pappa en sväng ❤️
Ikväll kommer Nanette, det blir tjejkväll.. både David och Jim är borta på annat. Mysigt ändå, att hänga bara vi ❤️ Till middag blir det kantarelltoast och fisktacos ?
Puss Ditte
Hej Ditte. Åå så mysigt m dina två flickor i soffan.
Jag tänkte fråga dig vart du köpt den fina grå filten m fransar som dom bäddat in sig i?
Och kuddarna i sammet som är beige i färgen?
Ha en mysig helg//Ida
Den är från Hemtex ? jätte mjuk.
Japp de är beigea. ❤️ tack detsamma
Hej!
Måste bara fråga då jag sett Della ha de söta molnen på kinderna på många bilder. Är det för syrgasslangen hon har dem och klipper ni dem själva? Har själv haft barn med syrgas i många år, därav frågan! Trevlig helg!!
Det är ”wiggelpads” Della har en andningsmaskin som kallas optiflow sommar förster på ”molnen” ❤️
Kan du inte skriva vart Dunis kläder är ifrån? Hon har jämt så fina ?