En kvist en lampa och några finheter.

Väldigt nöjd över att vi byggde den här hyllan i sovrummet när vi gjorde om. Perfekt plats att ställa lite fina saker.

Ljusstaken i silver är från Stoff, vasen är från Skultuna, huvudet med ljuset i är från Artilleriet, boxen i glas är från Biskopsgården och lampan är också från Artilleriet.

Min lillasyster var här i helgen och rensade hela vår garderob i hallen ( har varit minst sagt kaos där inne ) Då hittade vi den där fina väskan som Duni står på. Hon har släpat med sig den överallt här hemma nu. Perfekt till många saker… tex att stå på när man vill nå något.

Gardinerna är från Himla & färgen på väggarna heter Mohair, från jotun lady pure. Har den i alla sovrum förutom Jullis. ??


I torsdags förra veckan så kom äntligen vår sänggavel.. beställde den för flera månader sen. Så (äntligen!) kom den. Lovar att visa biler på den också. ❤️

PUSS

Puss Ditte

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Vi använder oss av cookies för att vår hemsida ska vara så bra som möjligt.